Гарбуз – це надзвичайно смачний та корисний дар осені. Він має широке використання у кулінарії та косметології. На його основі готують різноманітну ароматну випічку, салати, перші та другі страви, а також олію. Саме завдяки такій властивості гарбуза, його вважають досить універсальним продуктом.
Користь гарбузової олії
Завдяки корисним властивостям, гарбузову олію цінували ще здавна. Колись її використовували тільки у лікувальних цілях, проте згодом пріоритети та застосування змінилися.
Доведено, що гарбузова олія – справжнє джерело вітамінів, яке відмінно позначається на організмі людини. Фахівці стверджують про сприятливий вплив продукту на травну систему. Регулярне вживання олії зробить стінки судин еластичнішими та міцними, а також захищатиме кровоносну систему від потрапляння вільних радикалів.
Фахівці рекомендують вживати гарбузову олію тим людям, які часто працюють з монітором. Вона виконує профілактичну дію, допомагає при короткозорості та катаракті очей.
Гарбузова олія у кулінарії
Чи можна смажити на гарбузовій олії? Більшість експертів не рекомендують цього робити, адже вона втрачає свої поживні речовини та смак. Додавати цей продукт до страв можна, задля насиченого та пікантного смаку. У більшості країн її додають до салатів, щоб надати їм вишуканого смаку.
Також її використовують для приготування рису, макаронів, каш, запеченої картоплі чи перших страв.
Гарбузову олію додають для створення оригінальних маринадів, м’ясних страв, різноманітних соусів, домашньої випічки та інших десертів.
Як застосовують олію у косметології?
Так, однозначно. Її використовують для омолодження шкіри, при випадінні волосся та схуднення. Для обличчя варто використовувати маски з теплої олії, а для шевелюри – звичайну. Втирайте її у саму скроню декілька разів на тиждень.
А ви використовуєте гарбузову олію?
[cooked-recipe-list show=”10″ width=”600px” style=”modern” hide_author=”true”]