Ожина: користь та шкода

ожина

Кислувато-солодкі, злегка терпкі та майже чорні ягоди ожини мають неймовірну цінність. Плоди за користю не поступаються садовій малині, а в чомусь і перевершують її. Ожина може допомогти поліпшити обмінні процеси в організмі, зміцнити імунітет, подбати про профілактику деяких захворювань. 

Цілюща ягода ожина: корисні властивості

Сьогодні ожина доступна у свіжому вигляді як сезонна ягода або у замороженому. Вона містить багато мікроелементів та вітамінів: А, Е, С, Р, також групи В. Додавати ожину до раціону слід з кількох причин:

  • Здатна очищати кров від поганого холестерину, підвищувати рівень гемоглобіну.
  • Завдяки високому вмісту калію, ожина є цінним продуктом для здоров’я серцево-судинної системи, 
  • Ягоди ожини діють як ефективний жарознижувальний засіб. 
  • Корисна ожина для нормалізації обміну речовин, підвищення імунітету за найкоротший термін.
  • Має позитивний вплив на травну систему.  

Скільки ожини можна споживати

В 100 г ожини міститься лише 34 ккал. Хоча ягоди є низькокалорійними, безконтрольно вживати їх в їжу не варто. Норма порції для людини на добу – близько 300 г. 

Якщо немає протипоказань, можна з’їсти і більше, але в разі тривалого вживання це може призвести до утворення виразки, оскільки в плодах міститься багато органічних кислот. 

Ожина корисна у свіжому вигляді. Але плоди після збору придатні для вживання всього кілька днів. 

Максимально зберегти лікувальні властивості допомагає заморожування. У морозильній камері врожай може перебувати протягом року.  

Ожина в кулінарії

З ягід ожини виготовляють джеми, мармелад. Використовують як начинку або прикрасу для випічки – тістечок, пудингів, пирогів. Ожина чудово смакує у вітамінних фруктових салатах, молочних коктейлях. 

Дуже смачні компоти, варення, желе з ожини. Заморожена ожина слугує корисною ароматною добавкою до чаю. Для поліпшення смакових і лікувальних властивостей у напій додають мед і лимон.

Небезпечні властивості ожини та протипоказання

У ожини мало протипоказань. Але за підвищеної кислотності шлункового соку вживання цих ягід і соку слід обмежувати. Крім того, ожина потенційно може завдати шкоди алергікам через індивідуальну непереносність, спровокувавши висипання на шкірі, набряки, пронос або блювоту. 

Ожина належить до списку продуктів, що містять оксалати (солі та ефіри щавлевої кислоти). Тому слід вживати її в помірних кількостях, щоб зменшити ймовірність загострення сечокам’яної хвороби, ревматоїдного артриту, подагри.    

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору