Як правильно зберігати сир?

blank

Сир – один із найпопулярніших і найсмачніших продуктів у світі. Він має багатий смак і аромат, красиву структуру, які є результатом довгого і ретельного процесу дозрівання. 

Важко передбачити, скільки сиру знадобиться сьогодні і завтра, і щоб підстрахуватися, багато хто купує більше. Однак сир – не той продукт, який може довго залишатися свіжим. І щоб довше насолоджуватися його смаком, треба вміти правильно зберігати сир. 

Ніяких поліетиленових плівок

Може це стане одкровенням, але сир можна назвати живою істотою: він дихає, пітніє і старіє. Коли сир загорнутий у поліетилен, він перестане дихати.  У кращому разі, його смак буде огидним, у гіршому – заведуться шкідливі бактерії. 

Дослідники смаку сиру стверджують, що пластиковий пакет часто перетворює смак сиру на смак пластику. Тож, якщо не хочете їсти пластик, краще перекласти сир з поліетилену відразу після того, як принесли додому. 

Пакування

Хорошою альтернативою пластику стане харчовий пергамент або харчова плівка. Вони пропускають достатньо повітря для дихання і водночас не дають сиру висохнути.

Перед пакуванням переконайтеся, що сир повністю сухий. Надавайте перевагу непрозорому пакуванню.     

Твердий сир

З того моменту, як сироватка відокремлюється від сиру, у сирі настає процес зневоднення, простіше кажучи, він висихає. Найкраще загорнути сир у пергамент та покласти у відкритий поліетиленовий пакет або контейнер. 

Допускається зберігання твердого сиру у поліетиленовому пакеті так, щоб між сиром і пакетом залишалося достатньо простору.

Сир із пліснявою

Такий вид сиру має досить різкий смак і аромат, тому варто тримати його якомога далі від інших сортів сиру. Найкраще загорнути його в пергамент і прибрати в контейнер.

М’який сир

Стосовно м’яких сирів, немає єдиної думки – можливе зберігання у плівці або у пергаменті. Дуже м’які сорти сирів, як-от рікотта чи моцарела, мають зберігатися у своїй рідині в пластиковому контейнері.  

Кілька порад про зберігання сиру

Якщо на сирі з’явилося трохи цвілі, не лякайтеся, це природний процес. Просто відріжте і викиньте цей шматок, і сир можна їсти. Але це стосується тільки твердих сирів. Якщо цвіль з’явилася на м’якому, цілком можливо, що він зіпсувався.

Не заморожуйте сир! Він втрачає свій запах і структуру. Утім, якщо ви використовуєте сир тільки для приготування страв, від заморозки не буде нічого страшного.

Краще купувати сир великим шматком, а не вже нарізаним або порційним. Нарізаний сир швидше втрачає свій смак і аромат через більшу поверхню контакту з повітрям.

Температура

Сир не переносить перепади температур і чутливий до високої температури. Ідеальна температура для зберігання сиру: від +2 до +8°С. Сир збереже свою структуру і не втратить вологу.

Вологість 

Щоб зберегти смак і аромат сиру, вологість має підтримуватися на рівні 80%. Досягти цього можна, використовуючи спеціальні контейнери, в яких сир може дихати та зберігати свою структуру.

Запахи

Сир має здатність вбирати запахи зі свого оточення. Тому зберігати його потрібно окремо від інших продуктів.   

Термін придатності

Тверді сири можуть зберігатися до 2-6 місяців, м’які сири до 1-2 тижнів.  

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете максимально подовжити термін зберігання сиру і насолоджуватися його неповторним смаком і ароматом.   

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору