Користь квашеної капусти: у чому її цінність для організму

blank

Квашена капуста має неймовірний смак і корисні властивості для здоров’я. Вона знижує запалення, кількість токсинів і шкідливих бактерій, що мешкають у травному тракті. Пробіотики, що містяться в ній, зменшують здуття живота, симптоми при синдромі подразненого кишківника, харчову чутливість і навіть допомагають контролювати апетит. 

Корисний склад квашеної капусти

Калорійність квашеної капусти на 100 г коливається в межах 18-20 ккал. Крім клітковини, квашена капуста багата на вітаміни A, B, C, K. Найбільше в овочі вітаміну С, який захищає від інфекцій, стресу, прискорює відновлення після тренувань та скорочує тривалість застуди. Квашена капуста також гарне джерело заліза, марганцю, міді, магнію, кальцію.  

Квашена капуста покращує засвоєння корисних речовин

Ферментація збагачує овоч корисними компонентами, зокрема молочною кислотою. Вона допомагає організму засвоювати лактозу, залізо та інші поживні речовини. Підвищення засвоєння заліза – важливий плюс, бо організму складно отримувати цей мікроелемент із рослинної їжі. 

Відновлює мікрофлору і покращує травлення

Корисні бактерії у квашеній капусті заселяють слизову оболонку кишківника, відновлюють організм після прийому антибіотиків, зв’язуються з мозком через блукаючий нерв, захищають від токсинів.

Пробіотики зменшують проникність кишківника, допомагають у разі закрепів, запобігають загостренню виразкового коліту й особливо корисні за СПК – зменшують біль, здуття. 

Піклується про серце та знижує стрес

Менахінон – вітамін К2, який рідко міститься в продуктах, корисний тим, що запобігає накопиченню відкладень кальцію в артеріях і ризику серцевих захворювань. Захищає мозок та має заспокійливу дію.  

blank

Допомагає схуднути

Завдяки великому вмісту клітковини вона сприяє насиченню і пригнічує відчуття голоду. Пробіотики підтримують баланс гормонів, що контролюють апетит. 

Стимулює імунітет

Близько 80% імунних клітин зосереджено в кишківнику і пробіотичні штами квашеної капусти збільшують їхню популяцію, стримують розмноження шкідливих бактерій.  

Кому не можна їсти квашену капусту

Одна з причин, через яку варто дотримуватися невеликих порцій – високий вміст солі. Тож квашена капуста може спровокувати затримку води та підвищити артеріальний тиск, що шкідливо для серцево-судинної системи.  

Скільки квашеної капусти можна їсти щодня? 

Вид ферментації, який перетворює звичайні продукти на пробіотичні, називається молочнокислим бродінням. Заброджений продукт при цьому абсолютно безпечний, оскільки молочна кислота є натуральним консервантом і пригнічує ріст шкідливих бактерій. Щоб отримати користь для кишківника, достатньо з’їдати 1-3 ст. л. на день.  

Як приготувати квашену капусту 

На трилітрову банку знадобиться: білокачанна капуста вагою 3 кг, морква, сіль – 1 ст. л., лавровий лист – 8 шт., перець горошком на смак. Нашатковану капусту, натерту моркву з сіллю перетерти руками, щільно утрамбувати в банку до самого верху та поставити в глибоку тарілку.

Вміст банки протикати до самого дна 1-2 рази на добу, щоб випустити газ, що скупчився. Після 3-4 днів прибрати квашену капусту у холодильник, закривши капроновою кришкою – процес бродіння завершиться в холоді. 

Корисну квашену капусту можна заправити олією, нарізаною цибулею та насолоджуватися як гарніром до м’яса, риби, овочів, яєчні.    

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору