Гарбузова олія – користь та шкода

blank

Смачний, солодкий і невибагливий у догляді гарбуз цінується за цілющі якості. Але олія з гарбузового насіння має унікальні властивості і надає нашому організму безліч різних вітамінів і мінералів. Чим же так корисна гарбузова олія?

Склад олії з насіння гарбуза

Користь гарбузової олії полягає в її складі. У ній багато ефірних олій та вітамінів, пектинів та флавоноїдів, що сприяють зміцненню стінок кровоносних судин та відновленню їх еластичності, захищають кровоносну систему від згубного впливу вільних радикалів. Олія з гарбузового насіння містить у величезній кількості різні жирні кислоти – лінолеву, олеїнову, а також джерело краси та здоров’я Омега-6.

У складі насіння – мінеральні речовини, залізо, селен, калій, цинк і мідь. Ці компоненти регулюють силу та ритм серцевих скорочень. Тому гарбузову олію рекомендується використовувати у складі комплексної терапії при гіпертонії, атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, аритмії, лікуванні інсультів та інфарктів. Для гладкого волосся, красивої шкіри і міцних нігтів – у великій кількості вітамін Е. Ощадна обробка насіння – виробництво олії методом холодного віджиму, дозволяє зберегти практично всі цілющі речовини. 

Корисні властивості олії з гарбуза

В результаті численних досліджень вчених та спостережень лікарів встановлено, що при регулярному вживанні гарбузова олія допомагає уникнути багатьох проблем зі здоров’ям:

  • Підтримує роботу серця та знижує тиск, очищає стінки судин від холестерину.  
  • Використовується при профілактиці та лікуванні захворювань репродуктивної системи.  
  • Застосовується для обробки ран, загоєння термічних та хімічних опіків, зменшення болю та швидкого відновлення шкірних покривів.  
  • Позитивно впливає на стан органів ШКТ, нормалізує склад жовчі та її відтік.  
  • Прискорює обмінні процеси. Особливо корисна гарбузова олія при ожирінні. 
  • Сприяє лікуванню алергічного нежитю будь-якої природи. 
  • Доведена користь вживання гарбузової олії також і для органів зору. 

Застереження та протипоказання

Серед небагатьох протипоказань щодо гарбузової олії – харчова алергія. Варто також з обережністю вживати олію людям з деякими захворюваннями жовчного міхура.  

Правила вживання гарбузової олії

Залежно від цілей використання цього цілющого продукту, спосіб застосування та дозування мають бути особливими. Але є й кілька загальних вказівок, які обов’язково треба знати:

  • Тривалість приймання олії із насіння гарбуза зазвичай становить 1-2 місяці.
  • Починати вводити її до раціону слід із мінімальної дози.
  • Не рекомендується запивати олію водою, найкраще – фруктовий сік або чай.

Вживати гарбузову олію слід холодною, оскільки при нагріванні її корисні речовини втрачаються у великій кількості. Якщо ж вам не подобається або не хочеться приймати її просто так, смачну олію можна використовувати як заправку в салатах, маринадах. Можна збризкувати гарбузовою олією пасту або запечені овочі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору