Глінтвейн – гарячий пряний напій

blank

Глінтвейн – це теплий зігрівальний напій з вина з додаванням спецій, фруктів і прянощів. З початком холодів в меню всіх ресторанів з’являється цей напій. Але глінтвейн можна приготувати вдома і насолодитися ним у невеликій дружній компанії. Зазвичай для глінтвейну багато хто вибирає улюблене вино на полиці супермаркету, проте це не зовсім правильна тактика.

Ідеальне вино для глінтвейну

Радимо врахувати кілька важливих моментів:

  • Колір вина – у традиційному рецепті використовується тільки червоне вино, але існують варіації глінтвейну на основі білого вина, в яке потрібно додавати певні прянощі, які підкреслюють і покращують смак.
  • Вміст цукру – надавайте перевагу сухому або напівсухому вину. Десертне краще не використовувати, в ньому високий вміст алкоголю та цукрів, через що глінтвейн буде мати сильний присмак спирту.
  • Ціна – головне у вині не ціна, а натуральний склад. З порошкового вина смачний глінтвейн не звариш. Але й готувати цей напій з дорогого витриманого вина не комільфо. Найкраще – натуральне вино у середній ціновій категорії.

Класичний рецепт глінтвейну в домашніх умовах

Вибирайте молоде червоне сухе вино, щоб отримати класичний смак напою. Для приготування глінтвейну знадобиться:

  • 0,75 л вина
  • 1 ст. л. цукру
  • 0,5 апельсина
  • 100 мл води  
  • 1/4  ч. л. меленого мускатного горіха   
  • 1 паличка кориці
  • 5 шт. гвоздики
  • 1 ч. л. тертого імбиру 

Кроки у приготуванні глінтвейну

  1. Апельсин нарізати півкільцями.
  2. У сотейнику змішати часточки апельсина і всі спеції, налити холодну воду.
  3. Довести до кипіння та варити 2 хвилини.
  4. Процідити рідину за допомогою сита в інший посуд.
  5. Далі потрібно налити в сотейник вино та додати цукор.
  6. Проціджений відвар прянощів обережно влити по краю сотейника для збереження смаку глінтвейну.
  7. На дуже повільному вогні довести до 60-70°С та вимкнути. Напій не повинен кипіти!
  8. Накрити кришкою і настояти протягом 10 хвилин. Для закуски можна використовувати шоколад, горіхи, щербет або лукум.

Глінтвейн з білого вина з грушами

Спробуйте ще один оригінальний рецепт домашнього глінтвейну. Для приготування знадобиться біле сухе вино, груша, кориця, мускатний горіх, ваніль, бадьян, лимон та мед. У сотейник з вином покласти всі спеції, лимон натерти на дрібній терці, грушу порізати. Нагріти на маленькому вогні під кришкою рідину до 70°С, настояти та процідити. Подавати добре у високих келихах з товстого скла, щоб глінтвейн довше був гарячим. Ручка на такому келиху залишається холодною, так що можна не боятися обпектися.

Рецепт глінтвейну з кавою та коньяком

Кава і коньяк роблять класичний смак глінтвейну незвичайним. Спочатку потрібно зварити каву, налити її в сотейник, додати цукор, червоне сухе вино й довести суміш до 70°С. Після настоювання додати коньяк та розлити у високі прозорі келихи.

Фруктовий глінтвейн можна приготувати з яблуком або журавлиною, для пікантного смаку додати розмарин, чорний запашний перець. Глінтвейн – універсальний напій, його можна подавати і до м’ясних страв, і до десерту, з сирною нарізкою, а також вживати самостійно.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору