квашена капуста

Квашена капуста

Квашена капуста – історія та традиції

Насправді, квашена чи кисла капуста походить з Китаю, хоча ми її знаємо, як страву, традиційну для Німеччини, Нідерландів та країн східної Європи. Смак квашеної капусти близький нам з дитинства і досі вона залишається однією з улюблених зимових страв українців. І не даремно, тому що квашена капуста – низькокалорійний, проте дуже поживний і корисний продукт:  джерело вітамінів С, В і К, кальцію, калію та заліза, забезпечує нас необхідною для травлення грубою клітковиною.

У зимовий час, коли сезонних овочів мало, квашена капуста допоможе справитись з авітамінозом та урізноманітнити наше щоденне меню. Смакує у вигляді салату, заправлена соняшниковою олією, дрібно нарізаною цибулькою та щіпкою цукру або тушкованою з лавровим листок та духмяним перцем. Крім того, квашена капуста є базовим інгрідієнтом таких чудових українських страв, як бігос чи капусняк.

Приготування квашеної капути на зиму

Все, що вам потрібно, або смачна квашена капуста з явилась на вашому столі – білокачанна капуста, сіль, великий посуд та кілька днів. Дуже смачно квасити капусту відразу з морквою чи кмином. Немає необхідності квасити капусту у великих кількостях на всю зиму, з часом вона втрачає хрумкість і стає надто кислою, та й зі зберіганням більше клопоту. Ви можете квасити по 3-4 кг, таким чином матимете завжди свіжу квашену капусту. 

квашена капуста

Квашена капуста

Все, що вам потрібно, або смачна квашена капуста з явилась на вашому столі - білокачанна капуста, сіль, великий посуд та кілька днів. Дуже смачно квасити капусту відразу з морквою чи кмином. Немає необхідності квасити капусту у великих кількостях на всю зиму, з часом вона втрачає хрумкість і стає надто кислою, та й зі зберіганням більше клопоту.
Дайте першу оцінку
Друкувати Pin Оцінити
Кухня: Українська
Підготовка: 45 хвилин
Приготування: 2 days 23 години 40 хвилин
Загальний час: 3 days 25 хвилин

Інгредієнти для рецепту

  • 5 kg Капусти
  • 100 g Сіль
  • 500 g Моркви

Кроки приготування

  • Вибираючи капусту, надавайте перевагу сортам з тонкими листками, щільно збитими, трішки приплюснутими капустинами і малими качанами. З прянощів можна використовувати кмин чи зерна фенхелю, для любителів екзотики. Квасити можна відразу в скляних банках з широким горлом чи у емальованій посудині, але треба уважно оглянути чи на емалі немає сколів. Якщо ви квасите в емальованій каструлі, розкладіть капусту в банки, як тільки капуста закваситься. Зберігати її найкраще при температурі близько нуля, в кімнатній температурі зберігати квашену капусту не можна, а при замерзанні вона втрачає хрумкість. Процес бродіння займає приблизно 3-4 дні.
  • Нашаткувати капусту зручним способом: ножем, на шатківниці чи кухонним комбайном. Вимішати з натертою на грубу тертку морквою.
  • Викласти в посуд для заквашування, добре змішуючи з сіллю і втрамбовуючи, щоби капуста пустила сік.
  • Зверху покласти гніт, наприклад тарілку відповідного розміру і посудину з водою. Залишити при кімнатній т-рі на 3-4 дні. Обов'язково щоденно проколювати чимсь довгим і тонким до самого дна, щоби дати змогу виходити газам, що утворюються під час бродіння. Через 3 дні скуштувати, якщо достатньо кисла - розкласти в банки і тримати на холоді. Найкраще в холодильнику.
  • Якщо під час зберігання капуста перекисла, то перед приготуванням її можна промити холодною водою і відтиснути.
Прокрутка до верху