гарбузове насіння

Гарбузове насіння: користь та унікальні властивості

Мало знайдеться людей, які б ніколи не пробували біле або гарбузове насіння. Воно не лише смачне, а й приносить чималу користь. Розкажемо про властивості гарбузового насіння: користь і правила вживання смачного продукту.  

Склад корисних речовин у гарбузовому насінні

Гарбузове насіння багате на вітаміни А та Е, які відповідають за молодість організму. Зернята містять багато мікроелементів: залізо, цинк, марганець, мідь, селен; макроелементів: фосфор, калій, магній, кальцій, натрій. Склад вітамінів у гарбузовому насінні просто вражає: це вітаміни В4, РР, С, В5, В1, В2, В6, В9, К.

Крім того, гарбузове насіння є одним з найкращих постачальників до організму рослинних омега-3 жирних кислот, які мають протизапальну дію, запобігають серцево-судинним захворюванням. Проте, варто пам’ятати, що насіння гарбуза, як і соняшника, є корисним, якщо вживати його у свіжому вигляді. Інакше в організм надходитиме значно менше мінералів та вітамінів.

Користь гарбузового насіння для здоров’я

  • Магній у складі насіння допомагає покращити настрій і сон.
  • Марганець відіграє роль у виробленні колагену та сприяє здоров’ю шкіри й кісток.
  • Цинк підтримує імунітет, здоров’я шкіри та зір, корисний для здоров’я чоловіків, запобігає передчасному старінню.
  • Залізо й мідь беруть участь у виробництві енергії, залізо допомагає транспортувати кисень у клітини.
  • Амінокислота кукурбітин, яка міститься у насінні, є токсином для кишкових паразитів.
  • Насіння гарбуза знижує ризик виникнення діабету другого типу, має протигрибкові та противірусні властивості.
  • Якщо лущиться шкіра, ламке волосся й нігті, корисно включити до раціону гарбузове насіння.

Вживання гарбузового насіння: норма та протипоказання

Добова норма – близько 100 г (556 ккал), тобто приблизно 40-60 штук. Надто захоплюватися насінням не варто, адже воно містить значну кількість біологічно активних речовин, а також є досить калорійним. З обережністю слід вживати насіння при захворюваннях шлунку й кишківника.

А ще гарбуз – символічний та містичний овоч. У вітринах продовольчих магазинів, ресторанів навіть виставляють гарбузи або їх муляжі, як символ добробуту й достатку. А з самого гарбуза здавна робили світильники, вирізаючи на них страшні пики, які мають відлякувати злі сили.

Прокрутка до верху