blank

Користь часнику

Часник багатий вітамінами E, С, К, B6. У ньому міститься холін, кальцій, магній, фосфор, залізо, марганець і мідь. На 100 г продукту припадає 33 г вуглеводів, 0 г жирів і 6 г білка. Важливо, що лікувальні властивості має тільки сирий часник. Термічна обробка значно знижує його ефективність.

Чим корисний часник для здоров’я?

Завдяки антисептичним властивостям, часник усуває запальні процеси. Біологічно активні речовини пригнічують ріст і розвиток грибків, бактерій, вірусів і паразитів.

  • За допомогою часнику можна позбутися патогенної мікрофлори в кишківнику, поліпшити травлення і прискорити метаболізм. 
  • Корисні речовини у часнику розріджують жовч і перешкоджають утворенню каменів в жовчному міхурі. 
  • Часник знижує рівень холестерину, робить стінки судин більш еластичними, запобігає атеросклерозу, утворенню тромбів.
  • Завдяки фітонцидам, часник активізує імунітет.  

Часник використовується у виробництві медпрепаратів, широко поширений в народній медицині. Однак варто зазначити, що він не допомагає при високій температурі. Часник корисний при місцевому застосуванні, оскільки летючі речовини допомагають розріджувати слиз в носі та полегшити дихання.

Коли не рекомендується їсти часник?

Попри корисні властивості, часник має ряд протипоказань.

  • Заборонений при хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, хронічному панкреатиті, гастриті. 
  • Часник протипоказаний людям з поганим згортанням крові, оскільки завдяки сірчистим сполукам розріджує кров.
  • Не варто їсти занадто багато часнику, тим більше на голодний шлунок.  
  • Алергічні реакції можуть проявлятися у вигляді висипу, свербіння, почервоніння шкіри.  

В якому вигляді часник принесе максимум користі для організму?

Завдяки унікальному складу, лікарі рекомендують часник до помірного щоденного вживання. Використання часникових порошків і свіжого часнику у спеціях спецій – чудове рішення, що допомагає збагатити смак улюблених страв і наповнити їх вітамінами. Щоб часник якомога довше залишався свіжим, для зберігання необхідне сухе холодне місце. Холодильник не підійде – через підвищену вологість часник швидко почне гнити.

З якими продуктами найкраще поєднувати часник?

Часник – універсальний спосіб розкрити смак і аромат багатьох страв. Єдина пряність, що найбільш розкриває смак базиліка – це часник. Також прекрасно поєднується з базиліком і дикий часник черемша. Різноманітні маринади обов’язково заправляють часточками часнику. Смак страв з бобових, квасолі, сої, сочевиці також підкреслюється часником.

Застосування часнику в кулінарії

Часник є чудовим інгредієнтом для приготування багатьох смачних і корисних страв: грінки з часником, маринований часник, імбирний чай з часником, часникові супи, запечений часник. У часнику їстівні не тільки зубчики, а й листя, квітконоси, «стрілки». Цілі головки квасять особливим чином та отримують ферментований «чорний часник».

Прокрутка до верху