blank

Все про користь журавлини

Журавлина наділена лікарськими та косметичними властивостями. Завдяки сприятливому хімічному складу, вона не лише протидіє багатьом захворюванням, а й покращує стан шкіри.

Хімічний склад журавлини

До складу журавлини входять:

  • вітаміни групи В, А, Р, С, D, Н;
  • макро- та мікроелементи: залізо, кальцій, калій, натрій, фосфор, цинк;
  • антиоксиданти та мінерали;
  • лимонна, яблучна та щавлева кислоти;
  • фруктоза та сахароза.

Журавлина – користь

Завдяки багатому хімічному складові, журавлина виконує профілактичну функцію у боротьбі із вірусними захворюваннями, які потрапляють в організм людини. Вона покращує стан кишечнику, знижує ризик виникнення каменів у нирках, а також перешкоджає утворенню тромбів.

Антиоксиданти та мікроелементи сприяють кращому функціонуванню серцево-судинної системи, підшлункової залози та обміну речовин. Останнє відмінно позначається на схудненні.

Щоденне вживання свіжої журавлини перешкоджає розвиткові ракових захворювань, покращує стан шкіри, зубної емалі та впливає на швидке загоєння гнійних ран. Комплекс вітамінів сприятливо впливають на збереження молодості шкіри.

Журавлина – калорійність

Свіжа журавлина належить до низькокалорійних продуктів. Тому, якщо ви слідкуєте за своєю фігурою, то можете вживати цю рослину. З’ївши 100 грам журавлини, ви отримаєте лише 28 калорій.

Сушений плід відзначається підвищеною калорійністю та насиченістю, тобто 100 грам сушеної журавлини = 308 калорій. Не бійтеся пити журавлиний сік, адже у склянці чудового напою міститься тільки 88 калорій.

Журавлина у кулінарії

Завдяки кислому та специфічному смаку, журавлина набула широкого використання у кулінарії. Її можна використовувати як і свіжому, так і в замороженому, сушеному та в’яленому вигляді. Вона є складовою широкого діапазону страв – салатів, напоїв, каш, випічки, десертів та навіть консервації.

Відомий мус із журавлини не лише здивував незвичайним смаком, а й привернув до себе особливу увагу.

Смузі з журавлиною наповнений великою кількість вітамінів, адже складається з 1,5 склянки журавлини, 1 банану, 2 склянок води, 2 столових ложок вівсяних пластівців та меду. Все ретельно збийте блендером до утворення однорідної маси. За бажанням можете використати будь-які інші продукти або доповнити склад ще чимось. Смак, користь та вподобання вам гарантовані.

А як ви використовуєте журавлину?

[cooked-recipe-list show=”10″ width=”600px” style=”modern” hide_author=”true”]

Прокрутка до верху