В залежності від сорту та кольору слив, колір ткемалі може бути червоний, жовтий, коричневий. Інколи варять соус ткемалі з аличі або з терну, додають помідори та цибулю, коріандр та базилік.
Надати подібну до ткемалі приємну кислуватість допоможуть ягоди червоної смородини. Звичайно, ці рецепти відрізняються від класичного, проте кулінарія завжди цікава саме творчістю!
Соус ткемалі
Як приготувати соус ткемалі зі слив в домашніх умовах, чудово знає будь-яка грузинська господиня. Адже головний інгредієнт – слива, росте у кожному подвір’ї. Наш рецепт – справжнісінький грузинський соус ткемалі: саме так роблять цю приправу у Західній Грузії. Кислуватий, в міру гострий соус просто ідеальний до смаженого або запеченого м'яса!
Друкувати
Pin
Оцінити
Інгредієнти для рецепту
- 3 kg слив
- 2 qt сушеного червоного гіркого перцю
- 500 ml питної води
- 250 g кропу (стебла з зонтиками)
- 300 kg свіжої кінзи
- 260 g свіжої м'яти
- 5 зубчиків часнику
- Сіль
- Цукор
Кроки приготування
- Вимиємо сливи та покладемо у глибоку каструлю або казан. Заллємо питною водою та поставимо на плиту.
- Варимо сливи для ткемалі на помірному вогні, щоб вони повністю розварилися. Знімаємо з вогню та протираємо крізь сито у чисту каструлю.
- Кріп для ткемалі миємо та добре обсушуємо. Обв'яжемо міцною ниткою, щоб вийшов пучок. Покладемо його в соус разом з сушеним червоним перцем. Поставимо на вогонь і доводимо до кипіння.
- Кінзу та м'яту вимиємо та обсушимо паперовим рушником. Нарізаємо та поміщаємо у чашу блендера. Часник очищаємо, додаємо до зелені та подрібнюємо все разом.
- Пучок кропу та перець обережно виймаємо шумівкою зі сливової маси. Підмішаємо подрібнену зелень з часником і знову доводимо до кипіння. Можна додати сіль і цукор на ваш смак. Варимо ще 15 хвилин на мінімальному вогні.
- Отриманий соус ткемалі відразу ж розливаємо у сухі стерилізовані баночки. Щільно закриваємо та даємо повністю охолонути. Зберігаємо соус ткемалі на зиму в сухому прохолодному місці.