мигдаль

Користь мигдалю

Серед багатьох видів горіхів мигдаль виділяється найбільшою харчовою цінністю, високим вмістом цілющих речовин, вітамінів та мікроелементів. Мигдаль – є різновидом плодових сливових культур. Плід схожий на кісточку персика, на смак – як ядро абрикоса. Походить мигдаль з країн Близького Сходу й здавна вважався символом надії, відродження та удачі, священним символом чистоти та істини. Його цвітіння знаменувало початок нового року.

Корисний горішок

Цілющі властивості мигдалю відомі багатьма терапевтичними впливами: покращення роботи шлунково-кишкового тракту, загоєння виразок, позбавлення від гастритів, підтримка роботи печінки, жовчного міхура й нирок.

  • Кальцій зміцнює хрящову суглобову тканину, усуває запалювальні процеси, відновлює кістки при переломах.
  • Ядра мигдалю тонізують м’язи, дозволяють забути про судоми, допомагають при серцевій недостатності.
  • Горішки заспокоюють нервову систему, рятують від безсоння.
  • Поряд з цим ядра стимулюють мозкову діяльність, нівелюють депресію, підіймають настрій, відновлюють сили при перевтомі.
  • Мигдаль є найсильнішим бактерицидом, має виражені властивості антисептика.

Вживання мигдалю

Для здорової дорослої людини корисно вживати в день не більше 10-20 плодів. Щоб горішок був смачнішим, ядра перед вживанням підсмажують. Шкода мигдалю може проявлятися алергічною реакцією на рослинний білок. З обережністю слід вживати горіх при тахікардії, дерматитах, ожирінні. Значної шкоди можуть заподіяти незрілі ядра, оскільки в них присутні ціаніди, що викликають отруєння.

Використання мигдалю

Горіхи використовуються в медичних цілях, при приготуванні кулінарних страв, солодощів, навіть рослинного мигдального молока. Екстракт мигдалю додають до парфумів для створення м’якого й насиченого аромату. Мигдальні висівки застосовують в косметичних цілях для створення зволожувальних кремів і відновлювальної косметики.

Мигдаль здавна використовується у східній кухні при випічці тортів, печива, кексу. У Туреччині горішки традиційно додають у солодощі – нугу, цукерки, пішманье, морозиво. Горішки прекрасно поєднується з молоком, сиром. Мигдаль надає вишуканого смаку фруктовим салатам, мюслі, стравам з м’яса та рису.

Прокрутка до верху