Артишоки – як правильно приготувати суцвіття
Свіжий артишок при легкому стисканні поскрипує. Після очищення кожний бутон зменшується вдвічі – потрібно з верхньої частини ножицями зрізати гострі кінці лусочок, відрізати стебло біля основи. Зав’язі квіток видалити з середини кошиків металевою ложкою. Всі ці маніпуляції краще робити у рукавичках. Почищені артишоки, щоб не потьмяніли, одразу вкладаємо на 15 хвилини у посуд з холодною водою з оцтом або лимонною кислотою.
Тепер можна готувати артишоки як звичайні овочі: тушкувати в олії, відварити у невеликій кількості води, підсмажити. Невеличкі шишки використовують для салатів, середнього розміру – для смаження й тушкування. Відварні артишоки потрібно з’їсти протягом доби або заморозити, інакше вони почорніють та стануть гіркими.
Артишоки – вишуканий продукт для справжніх гурманів
Відомо близько 140 видів артишоків, проте їстівними вважаються лише 40. Походять артишоки з північної Африки або країн Сходу. Ще у Стародавній Греції та Римі артишоки вважалися неперевершеним афродизіаком. Лідером вирощування артишоку є Італія – майже половина світового виробництва. Сьогодні вже є селекційні сорти з великими суцвіттями без колючок.
Артишоки – відварні, тушковані, смажені, запечені
Інгредієнти для рецепту
- 12 qt артишоків
- 1/2 qt лимона
- сіль – до смаку
- 7 tbsp олії
Кроки приготування
- Для запікання артишоки достатньо вимити, чистити не потрібно. Лише кожне суцвіття притиснути кухонною дошкою, щоб розкрилося.
- Відрізаємо стебло та вкладаємо артишоки маківкою доверху на деко, змащене олією.
- Запікаємо у духовці 200°С протягом 40-50 хвилин.
- Очищаємо зверху листя, відрізаємо верхівку кожного суцвіття.
- Очищені артишоки знову викладаємо у форму для запікання маківкою донизу й запікаємо ще 5-7 хвилин.
- Готуємо соус з соку половини лимону, решти олії та солі. Поливаємо запечені артишоки й подаємо.