Ми звикли готувати салати з телячим та свинячим язиком – через те, що вони абсолютно доступні й смачні. Значно рідше з баранячим. Язик, хоч і належить до групи субпродуктів, проте вважається м’ясним делікатесом першої категорії. Як і з будь-яким м’ясом або ковбасою, можна приготувати безліч легких салатів з язиком, використовуючи лише 2-3 компоненти або багато інгредієнтів.
Смачні салати з язиком – швидкі рецепти
Язик у салатах чудово поєднується з овочами – зеленим горошком, свіжим і солоним огірком, кукурудзою, пекінською капустою, помідорами, болгарським перцем, редькою. Не посваряться разом у салаті з язиком і картопля з морквою та цибулею. Для заправки використовують традиційний майонез та олію, різноманітні соуси. Інгредієнти для салату з язиком можна нарізати кубиками або соломкою, а прикрасити тертим сиром, жовтком або білком.
Рецепт делікатесного салату з язиком
Для приготування смачного та водночас легкого й дешевого салату, язик заздалегідь відварюємо. Обсмажуємо печериці разом з цибулькою. Нарізаємо язик та солоні огірки кубиками. З’єднуємо всі інгредієнти й заправляємо майонезом, прикрашаємо зеленню. Для салату потрібно: язик 200 г, печериці 100 г, цибуля й огірок по 1 шт., майонез 2 -3 ст. л., сіль, перець до смаку.
Прості закуски з язиком
Найпростіший рецепт швидкого салату: відварений язик порізати невеликими пластинками, змастити майонезним соусом з часником. Для прикрашення радимо часточку лимона, крапельку домашнього кетчупу й гілочку зелені. А ось ще один найпростіший та водночас економний рецепт салату з язиком: порізати кубиками язик, додати подрібнені волоські горіхи й заправити майонезом.
Як правильно приготувати язик для салату
Телячий язик не тільки більший за розмірами, але й варити його потрібно досить довго – не менш як 2,5-3 години. Перед відварюванням язик потрібно замочити у холодній воді на пару годин, ретельно промити й очистити від залишків жиру, слизу. Підготовлений язик вкладаємо у кип’ячу воду, додаємо перець горошком, лавровий лист, сіль, цибулину. Як закипить, знімаємо піну. Щоб легко очистити шкірку, потрібно відварений язик занурити у холодну воду на 1 хвилину. Враховуйте, що готовий язик для салату можна зберігати у холодильнику не більше 2 діб.
Який язик краще вибрати – телячий або свинячий
Якщо порівнювати смак салату з язика телячого або свинячого, погодьтеся, надто великої різниці, напевно, не відчуємо. Звичайно, телячий язик більш ніжний, проте й гарно відварений свинячий язик також відрізняється м’яким делікатним смаком. Найбільша відмінність – у яловичому язику міститься значно більше корисних мінеральних елементів та вітамінів: залізо, олово, мідь, цинк, калій, кальцій. Відповідно й коштує свинячий язик набагато дешевше.