Борщ: рецепт у кожної господині власний

Борщ у тарілці

І це дійсно так. Більш того, з одних і тих самих компонентів хитрий борщ умудряється кожного разу мати трішечки інший смак! Подейкують, що колись у стародавні часи борщ варили з борщівника ! звідси й назва. Лише згодом стали додавати моркву й буряк, а картоплю взагалі лише з XIX століття. Тож поділимося деякими секретами різних рецептів борщу.

Смачний бульйон

Заливайте м’ясо холодною водою, тоді весь його смак перейде саме у бульйон. І навпаки, якщо хочете отримати більш смачне м’ясо й скромний навар, заливайте м’ясо гарячою водою. Смачніший бульйон для борщу виходить з м’ясом на реберцях.

Таємниці зажарки

Хтось скаже, які ще секрети, беремо готову зажарку для борщу у магазинному пакеті й вперед! Зовсім ні. Буряк слід натерти на бурячну терку, моркву – на дрібнішу, цибулю порізати кубиками. Спочатку підсмажуємо моркву й цибулю до золотистого кольору, лише тоді у сковорідку додаємо натертий буряк разом з дрібкою лимонної кислоти або часткою лимону. Так буряк збереже яскравий червоний колір борщу.

Квасоля й гриби

Дехто не уявляє борщу без квасолі. Відварити її потрібно окремо, попередньо замочити у холодній воді на ніч. Краще використовувати сорти невеликої за розміром квасолі, тоді ваш борщ буде виглядати більш апетитно. Гриби також потрібно приготувати заздалегідь і окремо обсмажити перед закладанням у борщ. Шампіньйони смажимо сирими.

Помідори й солодкий перець

Подрібнені помідори й солодкий перець можна додавати у зажарку. Смак борщу буде ще більш насиченим. Зважте лише, якщо томати мають грубу шкірку, її потрібно зняти.

Спеції у рецептах борщу

Звичайно, часник, лавровий лист, петрушка, кріп, суміш трав надають борщу надзвичайної духмяності. Проте не переборщить з гвоздикою, достатньо зовсім трішки.

І наостанок, бонус для тих, хто дочитав рецепт до кінця: не варто використовувати звичайний оцет, який робить смак борщу надто простим.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору