Томатний кетчуп – різноманітні домашні рецепти
Використовуючи базовий рецепт кетчупу на зиму, можна експериментувати й додавати ваші улюблені прянощі та ароматні трави – базилік, м’яту, чабер, мускатний горіх, сухий часник, корицю.
Кетчуп: то все ж таки томати чи помідори?
Походять помідори з Центральної та Південної Америки, де їх вирощували вже у V столітті до н. е. й називали «томатль» – схоже до нашої назви томати. До Європи томати потрапили лише у XV сторіччі, французи назвали їх «помо доро», що означає «золотисте яблуко». І лише 100 років тому назад помідори стали повноцінною овочевою культурою. Сьогодні відомо понад 600 різноманітних сортів помідорів. А правильно – і томати, і помідори.
Домашній кетчуп
Основою кетчупу є, звичайно, помідори. Кетчуп додають у перші й другі страви, салати й піцу. М’ясо, смажена риба, фарширований перець, шашлики з кетчупом смакують зовсім по-іншому.
Друкувати
Pin
Оцінити
Інгредієнти для рецепту
- 3 kg помідорів
- 100 g цукру
- 10 гвоздик
- 1 tbsp виноградного оцту
- 6 духмяних перців (горошками)
- 6 чорних перців (горошками)
- дрібка гострого червоного перцю
- сіль
Кроки приготування
- Для класичного кетчупу вибираємо великі червоні стиглі помідори з щільним м’якушем. Вкладаємо їх у велику миску, заливаємо окропом на 1-2 хвилини. Потім холодною водою – має відшаруватися товста зовнішня плівка.
- Очищаємо помідори від плівки, розрізаємо на часточки й акуратно вирізаємо насіння. Якщо насінини залишаться, кетчуп матиме не дуже приємний вигляд.
- Подрібнюємо помідори блендером до однорідної маси. Щоб вилучити всі рештки насіння, пюре додатково можна протерти крізь сито.
- Всі спеції ретельно розтираємо у ступці.
- Вкладаємо томатну масу у каструлю з товстим дном та варимо на середньому вогні, часто помішуючи.
- Через 35-40 хвилин додаємо спеції, цукор, сіль, оцет, варимо ще трохи. Перевіряємо на смак і залишаємо ще трохи на вогні.
- Викладаємо кетчуп у стерилізовані банки й закатуємо.