Рецепти рогаликів – прості секрети
Якщо готувати рогалики на смальці з холодних продуктів, тісто виходить листкове. Якщо ж із теплих, тобто кімнатної температури, тоді пісочне і лише злегка листкове.
Якщо хочете отримати ніжні рогалики, про вершкове масло або маргарин забудьте. Ні, замінити жир маслом можна. Рогалики теж смачні вийдуть, але не такі ніжні.
Смачні рогалики – з вишнями
Начинка для рогаликів може бути будь-яка – з варенням, вишнями або абрикосами, горіхами з чорносливом. Головне – не рідка, аби не витікала та не зіпсувала зовнішній вигляд рогаликів.
Рогалики на смальці
Ось такі рогалики на смальці пропонуємо спекти – ошатні, у цукровій пудрі. Цей рецепт рогаликів на смальці український, і у нього є кілька тонкощів, яких слід дотримуватися.
Друкувати
Pin
Оцінити
Інгредієнти для рецепту
- 500 g сметани
- 400 g смальцю
- 950 g борошна
- 4 жовтки
- 100 g цукру
- 0.5 tsp солі
- 100 g цукрової пудри
- 0.5 l повидла
- 1 cups горіхів
Кроки приготування
- У великій мисці з'єднуємо сметану, цукор та жовтки. За допомогою вінчика доводимо суміш до однорідності. Замість 4 жовтків можна, звичайно, взяти 2 яйця, але з жовтками рогалики будуть ніжнішими.
- До маси додаємо смалець – перетоплений свинячий жир, перемішуємо.
- Далі – сіль та борошно. Спочатку розмішуємо ложкою, а потім замішуємо руками еластичне тісто.
- Загортаємо тісто в харчову плівку або в пакет і відправляємо в холодильник на ніч.
- Приготуємо начинку для рогаликів на смальці – з’єднаємо яблучне повидло з подрібненими горіхами.
- Розділяємо охолоджене тісто на 4 частини. Кожну частину тоненько розкачуємо та розрізаємо від центру на сектори – орієнтовно 15-18.
- На широку частину тіста викладаємо начинку та акуратно загортаємо рогалики з повидлом.
- Сформовані рогалики на сметані та смальці викладаємо на деко, застелене пергаментом, і відправляємо в заздалегідь розігріту до 200ºС духовку на 20-25 хвилин.
- Готові рогалики складаємо у глибоку миску та крізь ситечко щільно посипаємо цукровою пудрою. Подаємо смаколики до чаю або кави.